BB KRÉMY, které vám změní život

Máte doma svůj BB krém? Ano? A máte doma PRAVÝ asijský BB krém? Že nevíte, o co se jedná? Tak rozhodně čtěte dál, protože tento malý zázrak zkrátka musíte mít!

Text: Aneta Kuchařová a Eva Rybová

 

Před dvěma lety vtrhla na české trhy novinka v podobě BB krémů, které slibují hned několik funkcí v jednom. Bezchybná pleť má být zajištěna díky hydrataci, sjednocení, rozzáření, krytí a ochraně před UV zářením. Většina těchto BB krémů, které známe buď z drogerie, nebo z lékárny, tyto funkce skutečně splňuje, nicméně jsou tu i další BB krémy, tzv. pravé či originální, které pozornosti většiny Češek bohužel unikly. Pojďme se tedy tomu zázračnému pravému BB krému podívat na zoubek!

 

Kde se vzal, tu se vzal – BB krém!

BB krém čili anglicky ‚Blemish Balm Cream‘, což bychom mohli přeložit jako krém na vady nebo nedokonalosti pleti, poprvé uzřel světlo světa v Německu již v 60. letech. Tamní dermatoložka Dr. Christine Schrammek ho vyvinula pro své pacientky, aby byla zrychlena obnova pleti a hojení jizev po plastických operacích. Nicméně v posledních letech tento krém slaví úspěch především v asijských zemích. Všichni víme, že Asiatky oplývají dokonale štíhlou postavou a perfektní pletí – alespoň jedno z toho teď můžeme mít všechny! Konkrétně se o proslavení BB krému zasloužila korejská herečka Jeon Ji-hyun, která přiznala, že své bezchybné porcelánové pleti vděčí právě BB krému. V Jižní Koreji tak BB krémy momentálně zastupují asi čtvrtinu kosmetické produkce a tento fenomén se postupně šíří i do zbytku světa.

 

Zázračné účinky

Jednou z věcí, proč jsou vlastně BB krémy tak populární, je jejich multifunkčnost. Fungují jako denní krém a zároveň make-up v jednom. Poskytují pleti po celý den hydrataci a přitom napomáhají její regeneraci. Většina z nich vytváří i poměrně vysokou UV ochranu, proto jsou tyto krémy ideálním společníkem do letních dnů, na rozdíl od make-upů, které jsou často až příliš hutné. Navíc stejně jako make-upy poskytují vysoké krytí, takže se nemusíte obávat, že by nevzhledné pupínky, jizvičky a jiné nedokonalosti byly vystaveny světu – s BB krémem je hravě schováte! Momentálně již existují BB krémy proti vráskám, vyživující krémy, krémy bělicí pigmentové skvrny a i takové, které budou naši pleť vytrvale bránit před škodlivými vlivy. Pokud snad trpíte mastnou a problematickou pokožkou, nezoufejte, BB krém pomůže i vám! Na trhu jsou totiž k dostání BB krémy, které by měly regulovat tvorbu kožního mazu, stahovat rozšířené póry a hojit akné. Dalším plusem, který rozhodně stojí za zmínku, je jejich přirozenost. BB krémy sice většinou nejsou k dostání v tolika odstínech jako make-upy, nicméně většina z nich vám na pokožce takzvaně ‚zoxiduje‘, a přizpůsobí se tak vaší barvě pleti. Kromě typických přísad totiž často obsahují i něco extra, jako je například diamantový prášek, kaviár, extrakt ze zlata či dokonce extrakt ze šneků! 

 

Je tou správnou volbou i pro vás?

Pokud máte náročnější či problematičtější pleť a hledáte něco skutečně extra, zkuste otestovat originální asijské BB krémy. Mezi nejznámější značky patří Skin79, Missha, Lioele či BRTC. Jsou zde ale dvě nevýhody. První je dostupnost, protože většinu těchto značek lze zatím sehnat pouze přes internetové obchody. Druhou nevýhodou je vyšší cena, která se pohybuje od 300 do 800 korun. Pravdou však zůstává, že bezchybná, zdravě vypadající pleť je základem krásného vzhledu a není záležitostí jen jedné sezony. Kdo by netoužil po péči, která vám ušetří čas i peníze? Jednoduše dokonalý pomocník pro ženu, která je ve shonu, ale zároveň nepodceňuje svou krásu. 

 

Kategorie: