JAK SI VYBRAT TEN SPRÁVNÝ KABÁT?

Je to tady zase. To naprosto stresující období, kdy ve skříni sice visí několik kusů zimních kabátů, ale my nechceme už ani jeden z nich. Každoroční hon na kabáty je zase tady! A protože to není zrovna levná záležitost, není hodno riskovat. máme pro vás několik rad, jak si vybrat kabát, který jen tak měnit nebudete.

Text: Kristina KittI Nedvědová

 

Tak zaprvé, základní kousek vašeho šatníku by se vám měl líbit! Samozřejmě, že by bylo skvělé dostat kabát jako dárek, ale ještě lepší je najít v balíčku dárkový poukaz a do obchodu si zajít vybrat sama. Je totiž nesmírně nutné si kabát pečlivě vyzkoušet.     

 

Délka  

Jeho délka je totiž velice důležitá. Proto je přímo nutné zrekapitulovat si, co přesně v šatníku máte nejraději a co pod kabátem budete nosit. Jaké máte boty. A zda nová koupě jednoho extra kabátu za několik tisíc nakonec neskončí nezdarem, protože se vám prostě k ničemu nehodí. Promyslete si, jaké šaty nosíte, jaké sukně a jaké jsou délky! Nad kolena? Mini? Nebo snad dáváte přednost šatům do půlky lýtek? Následně si vyberte kabát, aby zakryl vaše oblíbené nejdelší šaty. Není nic horšího, než když vám zpod kabátu čouhají cáry večerní roby nebo jenom šatů pro všední příležitosti! Nepomůže nic, ani drahé kozačky. Prostě to elegantní není. Pokud jste tedy našla váš nejdelší kabát, je nutné najít ještě ten kratší. Ne vždycky chcete vypadat jak z ruského filmu. Někdy je fajn mít džíny, ony již zmíněné kozačky a na zádech mít třeba batoh nebo  nic a jen tak sportovně štrádovat po městě. Nepřikláněla bych se k variantě délky nad boky, protože stačí jedno shýbnutí a ukážete všem holá záda nebo spodní prádlo, a není sexy mít kabát přes zadek, protože vám to zkracuje nohy. Ideál jde dle mého názoru přesně do půlky vašeho pozadí! Postava se vám vytvaruje, a když dodáte vhodné boty, které prodlužují lýtka (jako třeba tak úžasné jezdecké koně), je z vás naprosto stylová ‚lážo plážo‘ krásná zimní žena. Nehledě na to, že ledviny by měly být v teple.  

 

Velikost   

Posledním důležitým kritériem je velikost. Je nutné si uvědomit, že nám už není patnáct let. Nemáme potřebu v kabátu ‚ani nedýchat‘ nebo se tvářit, že nepotřebujeme o dvě čísla větší. Naopak, musíme pochopit, že kabát má být o číslo větší, než potřebujeme. Respektive takto. Oblékněte si na sebe to, co nosíte do práce. Je to sako nebo silný svetr, či snad bundička. V zimě člověk asi nechce chodit v zaměstnání nebo na schůzce v tričku! A pak si pořiďte kabát, do kterého se v saku nebo v tlustém svetru vejdete. Nikde vás nesmí tlačit a nijak omezovat. Asi si všichni vybavíme nejhorší situaci s nesedícím kabátem – jízdu v narvané tramvaji, kdy se musíte držet držadel nahoře! Po pár minutách ruka odumírá a bolí, nebo jen psaní smsky i telefonování vám způsobuje muka! Ne! Kabát má chránit před zimou a vy z něj máte vyplout ve vašem nejlepším oblečení! Nejhorší důkaz toho, že vlastníte špatný kabát, nastává v okamžiku, když si nemůžete z vašeho šatníku nic obléci, protože jediné, co váš kabát pojme, je letní tílko. Letošní zimu letí volné střihy. Tudíž nemusíte trpět ve svěrací kazajce! Za ty peníze to jistě nestojí.   

 

Ruce v kapsách  

A nakonec je vždycky příjemné, když bude mít váš kabát kapsy. Já osobně to považuji za jeden z nejdůležitějších parametrů! Kabát bez šikovně střižených kapes je mně na nic. Neustále potřebuji mít něco po ruce, zahřát se, někam strčit rukavice nebo mobil. Pokud má kabát hlubší rovně střižené kapsy, mám vyhráno! To dokonce na jaře často znovu objevím kapesné, které se hodí!   

Když si za své peníze koupím drahý svršek, který se mnou má přečkat zimu, chci se v něm cítit skvěle. Pak se totiž možná stane to, že až zase přijde období topné sezony, budete se na svého dobře padnoucího kamaráda těšit, a ne shánět další módní kousek.   

Kategorie: