Dokonalá manikúra

Každá pravá dáma by měla umět své drápky pěkně zkrotit, aby působily co nejvíce pěstěně. Chopte se tedy pilníků a hurá do boje!

text: Aneta Kuchařová

 

Celou proceduru započněte tím, že nejprve zbavíte nehty předešlého laku, případně špíny, jste-li vášnivá zahradnice. V tomto ohledu je ideální používat bezacetonový odlakovač, který je více šetrný. Nyní přichází na řadu samotné zkracování a tvarování. Pokud nemáte nehty příliš dlouhé, vyhněte se nůžtičkám i štipkám a použijte raději jen pilník. Ten vybírejte kvalitní, nejideálnější jsou ty papírové, protože jsou nejměkčí. Dnes již existuje spousta speciálních obchodů s manikérskými potřebami, kde vám s výběrem poradí. Obecně se ptejte po hrubosti kolem čísla sto (čím větší číslo, tím menší hrubost) a hle - dejte pilník určený na přírodní nehty. Při samotném pilování si dejte pozor, abyste pilovala jen jedním směrem, předejdete tak třepení. Co se týče tvaru, vracejí se do módy spíše přirozenější kratší nehty, lehce zakulacené. Nakonec je vyleštěte leštičkou, na hladkém povrchu bude lépe držet lak.   

 

Pilníkem to nekončí!   

Pokud jste si myslely, že máte vystaráno, tak jste bohužel na omylu. Krásné ruce totiž vyžadují o trochu více péče. Po zapilování je potřeba věnovat se nehtové kůžičce, kde ale často děláme chyby. Kůžičky se můžeme zbavit dvěma způsoby, využívá se buď mokrá, nebo suchá manikúra. První variantou je namočit ruce na pár minut do teplé vody, aby se okolí nehtu zvláčnilo. Pokud chcete skutečně relaxovat, přidejte do lázně esenciální oleje. V případě této metody ale pozor! Nehty jsou po takové koupeli oslabené a nedoporučuje se je pilovat, aby se nepoškodily. Druhou možností je použití speciálního přípravku na změkčení kůžičky, který jednoduše natřete na prst a necháte chvíli působit. Po tomto kroku (ať už jste zvolila suchou či mokrou manikúru), následuje zatlačení kůžičky. Nejlepším nástrojem je dřívko z pomerančového dřeva, které je oproti kovovým či gumovým ‚pusherům‘ více šetrné. Jemně tedy zatlačte kůžičku směrem k nehtovému lůžku. A zde platí druhé velké POZOR – kůžičku nikdy nestříháme, hrozí poranění nehtového lůžka! Jedinou výjimkou jsou různé záděry, v tom případě jemně kleštičkami uštípněte přebývající kůži. Po tomto kroku následuje peeling. Ten se vám možná bude zdát zbytečný, ale věřte, že namáhané ruce zbavíte odumřelých buněk a budou neskonale hebké. Využít můžete klasický tělový peeling nebo po - domácku smíchat sůl s olivovým olejem. Jestliže hodláte nehtíky lakovat bezbarvým lakem a chcete, aby byly zářivější, zařaďte do svého manikérního programu také bělení citronem. Na závěr ruce nezapomeňte vyživit krémem.     

 

Kategorie: