ATRAPY mužů! To už všichni normální muži vymřeli?

Široká ramena, silné a šlachovité paže, rozcuchané vlasy, hrubé dlaně a ta vůně! Voněl, jako by právě vlastníma rukama postavil dům – po cihlách, dřevu a slunci...
Text: Adéla Hálková
Foto: Shutterstock.com

 

Až mě ten slastný odér probral ze snění! Na pohádky už jsem velká a pořádných chlapů je stejně jako princů na bílém koni. Realita dnešních dní je zcela jiná – dokonale upravené obočí, tupé na všechny světové strany, manikúra, vypasovaná sáčka a ta vůně! Jako by mi z koupelny ukradl Chanel. Muži jsou různí. Někteří však nemají s tím s velkým M nic společného – takovým familiárně říkáme atrapy mužů, v dobré náladě pak figurína chlapa. A tak jsme pro vás s radostí sestavily žebříček ‚atrap‘, které mají s opravdovými muži společné opravdu jen to počáteční ‚M‘. Pokud máte nějakého z níže uvedených doma (tak potěš pánbůh), nevěšte hlavu, stačí ‚jen‘ vymýtit oněch 5 M z jeho hlavy.

 

METROSEXUÁL

Pro muže, který miluje své tělo, vlasy a styl natolik, že jen stěží zvládne konverzovat na jiné téma nežli: „Jsem krásný, milujte mne!“, bude velmi náročné žít ve vztahu s někým, komu by musel obětovat lásku a pozornost, jíž obdarovává sebe. Žít s mužem metrosexuálem je pro normální ženu velmi náročné. I když, kde by obyčejná ženská k takovému typu muže přišla? Stane se. Na první dojem totiž může působit jen jako opravdu pěkný chlap. Na druhý pohled zjistíte, že se se zalíbením nedívá do vašich pomněnkových očí, nýbrž v odrazu skla do svých vlastních, že nepochválil váš pěkný zadek, ale o vyrýsovanosti toho svého už ztratil půlhodinové slovo. V takovém případě vy, nohama na zemi stojící ženy, ruce pryč, tahle pohledná holčička vám za chvíli bude jen k smíchu a vztah s ním/ní je v podstatě nereálný. Pro dámy, které ale opečovávají svůj vzhled obdobně jako pánové-hezouni, může být vztah, řekla bych, velmi výživný – budete mít společná témata k hovoru (jako nové kadeřnictví na rohu vaší ulice, trendy na léto...), společné zájmy (fitko a jiné, především indoorové sporty v klubech, ve kterých je sprcha), bude s vámi rád chodit na nejrůznější akce, bude se na ně totiž rád připravovat, usedne s vámi k romantickému filmu – tito muži jsou podstatně citlivější nežli skutečné (bez urážky) mužské plémě.

Co s ním?

Metrosexuální muž je dobrá kamarádka a osobní stylistka, snad by mohl býti i dobrým partnerem, ale jeho nastávající se musí obrnit železnými nervy a darem dočasné slepoty. Velmi trpělivým vysvětlováním a hledáním jeho intelektuálních krás, jsou-li, docílíte pomalých, zato však trvalých změn v jeho chování. Hledejte takové aktivity, které nemají s vizuálnem nic společného, přesto jsou pro vás krásné (staré filmy, knihy, příroda – jedině v teplácích).

 

MR. FITNESS

Sjeďme ale v obchodním domě s růžovými slony o patro níže. Nacházíme se ve fitness centru. Manžel mé kamarádky Mariny velmi rád týrá své tělo v posilovně, následně se pak mazlí se svými svaly více než s ní, snadno jej urazíte, zmíníte-li se, že zchudnul, a v koupelně tráví stejně času jako s jejich čtyřletým synem. Přitom je to chlap jako hora a pro sprosté slovo nejde daleko.

Co s ním?

Příteli s metrosexuálními sklony jemně vštěpujte, že v tričku odpovídající velikosti vypadá skutečně lépe. Spěchejte. Sice si na svůj účet něco vyslechnete, ale naučíte ho nachystat se za pár minut. Porovnávejte! Prý se to nedělá, ale říkejte mu, jací muži se vám líbí, začněte klidně u těch méně pohledných, jejichž charisma shledáváte právě v jeho nedokonalostech.

 

Kategorie: