Probuďte v sobě francouzský šarm!

Ach, ty francouzské femme fatale, které brázdí pařížské bulváry na vysokých podpatcích, doprovázeny svou jedinečnou ‚chanelkou‘ a nepřehlédnutelnými rudými rty. Inspirujme se jejich životním stylem, abychom si i my mohly připadat prudce elegantní a neodolatelné.

TEXT: Aneta Kuchařová

 

Francouzky mají nespornou výhodu, protože je jim péče o krásu vštěpována již od útlého věku. Všechny kosmetické rady a tipy se dědí z matky na dceru a mladé dívky jsou již přibližně od dvanácti let vedeny k tomu, aby o svou pleť řádně pečovaly. Na denním pořádku jsou samozřejmě různé krémy, oleje či soli do koupele, hlavní ale je, že žena si vždy najde čas, který věnuje jen sama sobě. C’est fantastique, nemyslíte? Pro Francouzku je základem všeho bezchybná pleť, protože poté už není třeba ani velké množství líčidel. Proto je zvyklá se pravidelně odličovat a nehodlá na kosmetice šetřit. Když si s tou péčí dáváme tolik práce, je přece logické chtít jen to nejlepší, abychom dosáhly kýženého efektu, n'est-ce pas? Na druhou stranu ráda využívá i domácí suroviny k výrobě nejrůznějších masek či peelingů. Ve Francii je také velmi oblíbená lékárenská kosmetika, která slibuje to nejšetrnější ošetření. Francouzka si ale neváhá dopřát ani typická ženská potěšení, jako je návštěva kosmetického salonu, lázní, manikúry či kadeřníka. Nicméně, zatímco pro většinu Češek jsou tyto rozmazlující rituály spíše svátkem, naše francouzské kolegyně je považují za nezbytnost a dopřávají si je v průměru jednou do měsíce. Výběru správných služeb, mezi které patří například i dermatolog, tak věnují patřičný čas a úsilí. Díky pravidelné péči, trpělivosti a prevenci francouzské ženy se svým obličejem už nemusí zase tak moc kouzlit. Na druhou stranu ale nikdy nevycházejí nenalíčené. Základem je přirozené líčení, ke kterému stačí jen trocha make-upu, řasenky a lesku na rty. Když si nalíčí rty smyslně rudou rtěnkou, oči zvýrazní jen nepatrně, a totéž platí i naopak. Klíčem k úspěchu je zkrátka přirozenost.    

 

Très chic  

Pro Francouzky je móda jako umění. Představuje pro ně kreativitu, radost a samozřejmě možnost vyjádření vlastní osobnosti. Většina z nich bezhlavě nepodléhá mód ním trendům, ale drží se svého vlastního stylu, který je záležitostí na celý život. Díky tomu mohou investovat do kvalitních kousků šatníku, které tvoří základ jejich garderoby. Jednoduchý outfit pak nakombinují podle svých představ a obohatí o doplňky, které vybírají s velkou pečlivostí. Může se jednat o starou zajímavou brož po babičce, perlový náhrdelník z blešáku (které jsou ve Francii mimochodem velmi populární) či vzorovaný šál od přítelkyně. Důležité je, aby se Francouzka v oblečení cítila dobře a aby jí dodávalo sebedůvěru.   Obecně jsou Francouzky velmi smyslné a nikdy nezapomínají na svou ženskost. I když jdou do práce v uniformním černém kostýmku, doplní ho o nějaký ženský prvek, například o rudou rtěnku či jehlové podpatky. Na druhou stranu si rády pohrávají s pánským stylem a s oblibou ho zařazují do svého šatníku. I zde platí jakási vyrovnanost typická pro francouzský způsob života. Francouzka se nesnaží o dokonalost a nikdy byste ji nepotkaly takříkajíc přeumělkovanou. Zároveň byste ji nikdy nepotkaly ani v teplákách. Za žádných okolností. Ani když jde jen nakoupit.   

Prostě nikdy. Přiznejme si, kolikrát se nám stalo, že jsme zrovna v našem prvotřídním outfitu na nákup, sestávajícího z vytahaného trika a ošuntělých džín, potkaly někoho známého? Mně bohužel hodněkrát. Podobně to mají Francouzky se spodním prádlem. Kvalitní a krásné prádlo si nešetří jen na slavnostní události. Nosí ho dennodenně. Kvůli sobě a pocitu sebevědomí. Nezbytná je také sladěná podprsenka s kalhotkami – ponožky přece také nenosíme každou jinou, mon dieu! Aby nemusely kupovat několik sad prádla, koupí Francouzky vždy troje kalhotky k jedné podprsence. Jak chytré a francouzské, nemyslíte?    

 

Kategorie: