Ministerstvo zdravotnictví spouští nový komunikační kanál

Ministerstvo zdravotnictví České republiky spustilo nový komunikační kanál pro informování veřejnosti ohledně globální pandemie COVID-19. Jde o komunitu nazvanou Spolu proti koronaviru, která funguje v rámci populární komunikační platformy Viber. 

Cílem komunity je pravidelně informovat ohledně aktuálního dění v období globální pandemie COVID-19 a přinášet občanům důležité informace týkající se aktuálního vývoje v České republice. Komunita bude fungovat jako integrální součást kampaně Spolu proti koronaviru a doplní tak současnou komunikaci na webových stránkách https://koronavirus.mzcr.cz/spolu-proti-koronaviru/ a dalších sociálních sítích.

Do komunity se může přihlásit kdokoliv, kdo má na svém zařízení, tedy chytrém telefonu nebo počítači, stáhnutou aplikaci Viber. Pokud aplikaci staženou nemá, bude nejprve přesměrován do Google Play nebo App Store, kde si aplikace bezplatně stáhne. V komunitě budou  uveřejňovány nejen příspěvky týkající se současné situace a vládních opatření ke COVID-19, ale také nejrůznější rady pro veřejnost, jak se starat v době pandemie o své zdraví a zahrnuta budou také videa a další materiály. Členové komunity se budou moci zúčastnit anket na nejrůznější témata a vyjádřit tak svůj názor. 

Pro aktuální informace doporučujeme občanům nadále sledovat webové stránky a sociální sítě Ministerstva zdravotnictví ČR, speciální stránky ministerstva ke koronaviru včetně aplikace k výskytu onemocnění v ČR, dále pak webové stránky a sociální sítě ostatních resortů, případně také stránky Státního zdravotního ústavu, Světové zdravotnické organizace či Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí. Světová zdravotnická organizace také společně s Rakuten Viber spustila chatbot, který informuje o COVID-19. V současné době je k dispozici v angličtině, ruštině a arabštině, v nejbližší době bude spuštěn i v českém jazyce. Chatbot je k dispozici zde https://vb.me/c6e9fa

Připojte se do komunity zde

 

Kategorie: