SPECIÁLNÍ EVENTOVÁ KOLEKCE PRO RUNCZECH ZÁVODY ADIDAS X MAAPPI

I letos adidas jako jeden z hlavních partnerů RunCzech nabídne exkluzivní kolekci triček k osmi závodům běžecké série.  

Pro letošní eventovou kolekci si adidas zvolil grafické návrhy map od značky MAAPPI, za kterou stojí čtrnáctiletý Matěj Hošek a jeho rodiče. Matěj se narodil s těžkou formou Aspergerova syndromu (porucha autistického spektra). I přes nepříliš příznivé vyhlídky odborníků se rodiče rozhodli nic nevzdávat a jejich každodenní snaha se vyplatila. Dnes Matěj chodí do běžné základní školy, i když s asistentem, a má jasno, co chce v životě jednou dělat. Má rád dopravu, mapy a design. Věří, že jednou po Praze budou lidé jezdit v jeho modelu tramvaje nebo metra, stát v budově nádraží, které již nyní má navrhnuté ve svém počítači, a oblékat šaty, pro které ho baví navrhovat potisky i samotné střihy.

Matějovy mapy se v roce 2016 staly hlavním motivem potisku látek charitativní kolekce Autista pro autisty v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Právě na základě tohoto úspěchu se Hoškovi rozhodli vytvořit charitativní značku MAAPPI, která bude mapy přenášet na různé produkty jako například trička, batohy, povlečení atd. Hlavním záměrem bylo pomoci Matějovi a dalším lidem s podobným postižením.

„Matějovy vize tras závodů se nám moc líbily. Zároveň jsme chtěli ukázat pozitivní sílu sportu a jak dokáže měnit životy. Z každého trička z této limitované kolekce proto půjde 50 Kč na podporu charitativní značky MAAPPI, která pomáha dětem s autismem.“ uvedla Zuzana Fraňová, brand manažerka adidas ČR, s.r.o.

Běžci i fanoušci si budou moci postupně pořídit vzpomínková trika k těmto závodům:

    07.04.2018    Sportisimo Prague Half Marathon

    06.05.2018    Volkswagen Prague Marathon

    19.05.2018    Mattoni Karlovy Vary Half Marathon

    02.06.2018    Mattoni České Budějovice Half Marathon

    23.06.2018    Mattoni Olomouc Half Marathon

    08.09.2018    Birell Prague Grand Prix 10k a adidas Women Run 5k

    15.09.2018    Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon

 

Cena trička se bude dle typu pohybovat mezi 549 a 799 Kč a budou k dostání od 3.4.2018 na prodejně Sportisimo v Palladiu v Praze, během RunCzech série závodů a online na sportisimo.cz

Kategorie: