(Díky kterým nemusíte brát léky)
Když se dnes vypravíte k lékaři, obvykle odcházíte s několika recepty na nejrůznější medikamenty. Není divu, že světové farmaceutické firmy patří k těm nejbohatším. Je ale taková léčba vůbec nutná? Jak se léčilo dřív, když se se zdravím ještě neobchodovalo?
Jak léčili nemoci například středověcí anebo dokonce starověcí lékaři? Spoléhali se jen na přírodu a její dary – bylinky, ovoce, zeleninu, odvary z různých plodů. Příroda má totiž lék na všechno, jak správně říkala vaše babička. Východní medicína má na vztah lidského těla a plodů přírody specifický pohled, vyznává tzv. doktrínu signatur. Hlavní myšlenkou této doktríny je, že tvar toho plodu ovoce nebo zeleniny nám dává jasně najevo, čemu bude v našem těle prospěšný. A tedy, že zdraví jde ruku v ruce s vnímáním přírody. Každý plod má tvar, který se podobá některému z orgánů. Podle doktríny signatur se jedná o propracovaný záměr přírody.
Podobnost čistě náhodná?
Cibule a buňky
Základem našeho těla jsou buňky. Jejich podobu připomíná cibule,jejíž konzumace pomáhá buňkám v čištění od odpadních látek. Možná někomu připomíná i oko, proto se u ní slzí. Vyplavují se tak epitelové vrstvy z oční bulvy a okolních tkání.
Rajče a srdce
Bez srdce by lidé nemohli žít ani milovat, to lidské vypadá jako rajče. Je červené jako krev, kterou srdce pumpuje a tím nám dává život, a má také čtyři komory, stejně jako náš životodárný orgán. A právě rajčata jsou tou správnou potravou pro správnou funkci srdce a dobrou krvetvorbu.
Vlašský ořech a mozek
Srdce někdy vede v lásce ostrý souboj s dalším životně důležitým orgánem, který nám dává osobnost. Je to mozek. A právě jemu je velmi podobný vlašský ořech, i s oběma hemisférami a dalšími částmi. A právě vlašské ořechy působí blahodárně na neurotransmitery a mozkové funkce.