Největší chyby SINGLE ŽEN

Jste hezká, chytrá, úspěšná, komunikativní… a přesto bez partnera? Co když vyzařujete něco, čím své lásce bráníte.

Být single má své nesporné výhody. Jenže je vysoce pravděpodobné, že jednou přijde doba, kdy se vám zasteskne po mužské náruči, se vším dobrým i špatným, co to přináší. Pokud jste dospěla do tohoto bodu, možná jste ale zároveň zjistila, že najít toho pravého muže pro život (zvlášť pro ženu určitého věku) není vůbec jednoduché. Ovšem důvod, proč tomu tak je, nemusí být vždy v mužích. (Dobří muži vymřeli, nebo jsou už dávno zadaní...) Možná jste to právě vy, kdo je největší překážkou na vaší cestě k trvalému a šťastnému partnerství. Představíme vám několik nejčastějších chyb, kterými si ženy stavějí překážky na své cestě za skutečnou láskou. A poradíme, jak je odstranit. 

 

1. chyba: Přílišná samostatnost

Ano, i psychologové se shodují na tom, že ideální vztah je takový, kdy dva jsou spolu jen z vlastní a svobodné vůle, dokázali (by) žít sami a nejsou jeden na druhém závislí. Jenomže ukazovat světu, zvláště mužům na odiv, že si vystačíte ve všech ohledech života sama, poukazuje na to, že by v něm pro partnera vlastně nebylo žádné místo.

Jak to změnit: Určitě to není nijak jednoduché. Zvláště, pokud patříte mezi ty ženy, které zvládají nejen takzvaně ženské záležitosti, ale i ty mužské, tedy nejenže dokážete vydělat slušné peníze, ale třeba jste i manuálně zručná, máte cit pro techniku (nebo takové kamarády) atd. Tedy snadné to není, ale lze to. A začněte tím, že se zkusíte do svého potenciálního partnera vcítit. Jak mu asi bude po boku ženy, která vyzařuje to, že se bez něj dokáže hravě obejít? Určitě je to něco, bez čeho se zase on obejít chce. A tak dalším krokem je ve vaší představivosti najít situace, kdy ve svém životě svého partnera uvítáte. Ať už je to třeba jen špatný den, kdy potřebujete jeho rameno, o které se opřete. 

 

2. chyba: Zbytečný strach

Říkáte si: „Nechci dopadnout jako moje máma, kterou otec trápil, opustil...“ nebo „Už jsem se tolikrát zklamala. Bojím se, že se to bude opakovat“...? Netvrdíme, že být ostražitý před potenciálním dalším mužem ve vašem životě, který by vám zlomil srdce, je špatně, ale pokud tento strach prostoupí celou vaší duší, vězte, že se s největší pravděpodobností stanou jen dvě věci. Tou první je, že si vytvoříte okolo sebe tak silnou bariéru, že se k vám žádný (ani ten správný!) muž nedostane. A tou druhou, že si k sobě grázlíka v duchu vesmírných zákonů přitažlivosti (v tomto případě negativních) myšlenek prostě a jednoduše přitáhnete.

Jak to změnit: Tak, že si to uvědomíte. A když se vám to podaří, dá se s tím i s vaším podvědomím pracovat. Můžete zkusit například vizualizaci: O samotě a v klidu se soustřeďte a vybavte si vztahové situace z vaší minulosti, které ve vás vyvolávají nepříjemné pocity. Například ta, kdy vás opustil otec, partner... Přehrajte si v hlavě příběh tak, jak si ho pamatujete, a pak si dejte chvíli přestávku. Po ní znovu opakujte vizualizaci příběhu, jen změňte jeho konec, a to tak, jak by se vám líbil. Tento happy end si zkuste ‚zapsat‘ do vašeho těla tak, že v něm aktivujete projevy radostí (radostný smích, vítězný křik, tleskání, skákání radostí...). Nejenže se tak můžete zahojit na úrovni emocí, ale uděláte si jejich ‚otisk‘ do vaší osobnosti, díky kterému si je lépe zapamatujete a v budoucnu vybavíte. Ale pozor! Pokud si takto vizualizujete situace týkající se vašich předchozích vztahů, volte jejich závěr tak, abyste se k bývalému zbytečně nepřipoutávala. 

 

Kategorie: