PAUL WALKER užíval života rychle a zběsila

Proč ho Amerika, Evropa a skoro celý svět tolik milovaly? Protože naplňoval atributy představ o hrdinovi. Nejenom, že byl krásný, ale byl to také zachránce. A tak ho zbožňovali všichni! Od závodníků aut počínaje, po profesorky umění konče. A teď – umřel.

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

Netušila jsem, jak často se tento herec objevoval v tajných snech v hlavách mého okolí. Na Facebooku se během hodiny od oznámení jeho úmrtí objevily vzkazy plné lásky a smutku. Film Rychle a zběsile jsem znala, samozřejmě i Paula Walkera, ale nikdy jsem k němu nechovala žádné významné city. Přeci jen, ten film jsem opravdu nepovažovala za něco, co by mělo být v encyklopedii 1000 filmů, co musíte vidět! A to i přesto, že akční filmy miluju. Snímek Rychle a zběsile mi vadil po mnoha stránkách a především pak Vin Diesel, který mě ani v jednom z jeho rozhovorů o životě nepřesvědčil o tom, že je to morálně osobnost na úrovni. Ale! Nikdy nemohu popřít, že by se mi Paul nelíbil. Líbil. Komu ne? Urostlý blonďák s rysy, které se jen tak nevidí. Každá jsme někdy hledala pohledem na plážích muže, který by Walkerovi byl alespoň trochu podobný. Já jich moc za život nepotkala (dobře, přiznám se, ani jednoho) a už asi ani nepotkám. Je to totiž takový ten ‚kluk z léta‘. Takový ten, co někde stál a koukal a vy jste také stála a koukala a věděla jste, že cca za dvě hodiny budete koukat na to, jak se hezky rozvaluje ve vaší posteli, a pak zase na to, jak se ráno balí a už nezavolá, i když jste na displej koukala celý den. Nevadí. Tihle muži, to se moc ochočit nedá.   

 

Rychlé auto, dobré srdce 

Paul Walker měl za otce bývalého profesionálního boxera a matku modelku. Sám si vybojoval hnědý pásek v jiu-jitsu! A miloval všechno, co rychle jezdí, a svoje psy. Dokonce se věnoval i mořské fauně a flóře a chtěl být biologem (musím uznat, že tohle je nejvíc sexy). Ale co miloval ještě víc? Charitu! Není to úplně typický projev muže a la Batman? Muže, který musí mít hodně nebezpečný koníček a hodně žen, aby pak pomohl konat dobro?   

A Paul nebyl jenom takový ten ‚plkač‘ o dobru. Snažil se sám na vlastní kůži poznat, co je to chudoba nebo neštěstí. Vyjížděl do terénu, do oblastí katastrof. Například vydat se do Chile, kde zemětřesení poničilo docela zásadně to, co mohlo, a pomáhat tam, pro něho nebyl problém. Naopak! Byla to výzva. Paul si založil vlastní charitativní nadaci Reach Out Worldwide, díky níž se snažil pomáhat a uplatňovat svoje neuvěřitelně vysoké honoráře za pokračování zmíněného snímku Rychle a zběsile.   

 

 

Kategorie: