MIA DOXANSKÁ

Díky svému blogu KISSBOOK BY MIA dostala nabídku pracovat pro kosmetickou značku Essence a kdo ví, kam to neuvěřitelná Mia dotáhne dál...

Text: Annette Krubner

 

Mio, patříte mezi nejšikovnější blogerky, které se věnují kosmetice. Bylo vždy vaším snem se stát kosmetickou blogerkou, nebo vás to také táhlo spíše k módě?

Zpočátku jsem začínala blogovat o módě, ale s postupem času jsem zjistila, že ačkoliv se hezky oblékám moc ráda, není móda zrovna primárním tématem, o kterém bych se denně ve svých článcích rozepisovala. Vždy jsem se věnovala výtvarnému umění, ráda malovala a kreslila konkrétní i abstraktní ženy. Později jsem tuto zálibu přeorientovala na make-up, tedy líčení známých i neznámých a hlavně sebe. A tak jsem se na svém novém aktuálním blogu začala ubírat spíše k tématu krásy a životního stylu. Hodně mě ovlivnila kniha od Bobbi Brown. Líbí se mi filozofie celé značky – učí ženy, jak mohou i ve spěchu podtrhnout své přednosti, skrýt nedostatky, a hlavně, že krása není jen o vnějšku, ale že krásná tvář jde v ruku v ruce se správnou stravou, životním optimismem a péčí o sebe samotné. Dnes je Kissbook hlavně o mně a o věcech, které se mi líbí. Chci, aby mě mé čtenářky braly jako svou (i když virtuální) kamarádku, a tímto způsobem se s nimi snažím také komunikovat.

 

Na blogu se věnujete recenzím a čtenářkám doporučujete různé kosmetické produkty. Které výrobky byste sama doporučila?

To pro beauty blogera není moc lehká otázka. Doporučila bych toho totiž opravdu dost, ale když se zamyslím nad svými největšími oblíbenci, napadá mě například skvělý noční krém Turnaround Overnight Radiance Moisturizer a Chubby Sticks od Clinique, denní péče o pleť od Biodermy, samoopalovací krém značky Ryor, make-up Lumi Magique od L’Oréal Paris, řasenky Maybelline, oční stíny Urban Decay, tvářenky Bourjois, balzám na rty Bí Mat Cay a rtěnky Rimmel.

 

Díky blogu jste získala také zajímavou pracovní nabídku. Ta od Essence byla jediná nebo jich přišlo víc?

Pracovních nabídek se mi už pár naskytlo, ale zatím stále studuji, takže je možná využiji až po studiu. I když vlastně díky blogu pracuji pro kosmetiku Essence, ale jde jen o malou výpomoc s internetovou propagací. Blog je pro mě zábavou ve volném čase, a dokud mě bude bavit, tak budu ve psaní pokračovat. Chtěla bych určitě pracovat v odvětví krásy a možná mi můj blog pomůže nějakou takovou práci sehnat. Nevím, zda bych chtěla, aby byl blog mým zaměstnáním, ale rozhodně bych jej chtěla psát i při zaměstnání.

 

 

Kategorie: