Boj o přírodu

V poslední době stále více hledíme na to, aby naše kosmetické přípravky nezabíjely zvířata, neničily pralesy a nezamořovaly čističky odpadních vod. Asi se to všechno děje s křížkem po funuse, ale nemusíme být nutně pesimisty. Možná je totiž náš návrat k označení eko a bio správně načasovaný!

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

Naše babičky si na obličej mazaly sádlo a na otoky očí přikládaly sáčky od čaje nebo kolečka okurky. Jenže, pokrok nezastavíš! Toto heslo znělo v hlavách většiny žen a mužů dvacátého století, kteří začali nadšeně podporovat produkty vyrobené například z ropy a vepřových kostí. Kdekdo zapomněl na staré obyčeje, na bylinné procedury ověřené staletími i na to, že se dá jednoduše s přírodou žít, aniž by ji člověk ničil. Samozřejmě, dychtivost žen po věčné kráse je tu s námi od našeho samotného počátku a honba za věčným životem stejně tak. Nejeden nosorožec bez svého rohu nebo gorila bez tlapy by vám mohli povyprávět o tom, jak je ‚skvělé‘ být jednou položkou v omamně zázračném lektvaru. Hlad po věčném mládí a chemii, která naše štěstí snad zajistí, je totiž bezedný. 

 

Čerpejme z darů přírody

Vybili jsme toho na planetě hodně, něco se už vrátit nedá, něco možná. Ale základem rovnováhy mezi námi a přírodou je využívat toho, co nám naše matička Země, tak jak ji (snad) Pán Bůh stvořil, nadělila. A pozvednout hodnotu toho všeho o vědu a poznání, která fungují, nikoli zabíjejí. Takovým příkladem kombinace Evropy s uměním asijské medicíny je naprostá novinka na českém trhu – italská značka Rolland. Tento rodinný podnik už desetiletí funguje poblíž města Boloňa v Toskánsku. Farma se řídí sezonním pěstitelstvím a přísným dodržováním japonského léčitelství. Složky jejich produktů jsou striktně organické, bez alergenů. U nás se zatím prodává exkluzivní řada na vlasy O-way. Mezi produkty najdete mnoho skvostů, například vlasovou vodu Bio-rich-water. Dodá vašim vlasům lesk a voní po levanduli. Dalším hitem je Sea Salt Spray, který vytvoří ve vlasech přirozený rozcuch jako z pláže a je vážně slaný – jen olíznout! Vlasy jsou po použití neskutečně lesklé a voňavé. Už žádné šíleně tužící laky, které vlasy zcela vysuší. Tohle je opravdu funkční přírodní alternativa. Z této novinky na trhu můžeme mít jenom radost! 

 

Bio-rich-water značky Rolland dodá vlasům lesk.

 

Kategorie: