CITLIVÁ PLEŤ? NO PROBLEM!

Máte citlivou pleť? Bojíte se následovat trendy v kosmetice? Naprosto vás chápu. Nikdo nechce vypadat jako mochomůrka pokaždé, když použije nový produkt. Ale - kdo se bojí, nesmí do lesa!

text: Tereza Degroff

 

Za spoustu let vášnivého zkoušení snad všeho pod sluncem planety kosmetiky jsem našla několik překvapivých produktů, které jsou vhodné pro citlivou pleť. S kým jiným se o ně mám podělit než s vámi?!   

 

Jsem hrozná citlivka!  

Nemyslím tím jen to, že mě ledacos dojme. Mluvím o své pleti. Mám ekzém už od narození. Samozřejmě, že jsem si s touto nevyléčitelnou kožní monstrózitou zažila své. Ale protože se vždycky snažím najít to dobré v jakékoliv situaci, stalo se shánění produktů pro citlivou pleť mým koníčkem. Oblečte si Rumburakův plášť a ocitněte se u mě doma, v New Yorku.    

 

Ranní rituál  

Je brzy ráno a já se s radostí připravuji do práce. Vy mě v klidu pozorujete, protože až odejdu, můžete se ještě trochu vyspat dorůžova. Z make-upu jsem si udělala takový svůj ranní rituál. Při tom, co se nám mixuje smoothie, si umyji obličej CeraVe Hydrating Cleanserem (v Čechách se zatím neprodává, ale můžete objednat přes Amazon). Je doporučený mnoha dermatology. Mezitím se nám našlehal výborný banánovo-datlový smoothie a já se jdu namazat. Nebojte se, jenom Mým oblíbencem je Cicalfate od Avene. Je to hojivý krém, který zabraňuje infekcím a díky kombinaci síranu, mědi a zinku působí protizánětlivě. Podporuje tkáňovou regeneraci a posiluje hojení. Používá se na malé ranky, oděrky, popáleniny a čerstvé jizvy. Osobně jsem si ho oblíbila, když mám trochu podrážděnou pleť. Na rty používám buď vazelínu, nebo roztomilou řadu balzámů EOS. Jsou 95% bio a 100% přírodní. Krásně voní a mají vtipné balení. Teď si pustíme Fashion TV a při upíjení banánového zázraku se budu líčit. Dnes vyzkouším trend letošního jara, matné modré stíny. Začnu Lorac I'm so sensitive!. Tato báze pod make-up neobsahuje silikon, parabeny a parfémy. Je ultralehká a velmi hydratační. Infuze antioxidantů, vita - minů a rostlinných extraktů uklidňuje a vyhlazuje pokožku. Můj make-up se ani nehne po celý den.    

 

Oční kontakt  

Když se báze vstřebá, začnu korektorem na má oční víčka. Tento týden zkouším Tarte Maracuja Creaseless Concealer. Mám kruhy pod očima a žilkatá oční víčka, tento korektor je překryje, nevpije se do malých vrásek a má lehkou konzistenci. Jsem z něj zatím naprosto unešená. Asi nejlepší bází pod oční stíny je Urban Decay Primer Potion. Používám jej už léta bez problémů. Nejenže prodlouží trvanlivost stínů, ale také zvýrazní jejich barvu. Podle jarního beauty diktátu aplikuji matné sytě modré stíny M.A.C. Atlantic Blue. M.A.C. se mi osvědčil dokonce na kamarádce, která je alergická snad na všechny existující oční stíny, kromě Almay, Clinique a M.A.C. Cosmetics. Marc by Marc Jacobs ve své jarní kolekci použil modré stíny v nedbalém půlměsíčním tvaru pouze na horním víčku. Bez rtěnky, bez tvářenky. Kromě modré se na přehlídkách také objevuje intenzivně limetkově zelená. Všimla jsem si, že letošní trendy v make-upu jsou velice minimalistické, ale s jedním drzým překvapením. Modelky u Michael Kors a Joie vypadaly jako divo - ženky, které mají rty od lesních malin a ostružin.    

 

Oranžáda pro rty   

Oranžové rty se drží zuby nehty, jsou trendy už přes tři roky. Jen jejich konzistence se mění. Letos jsou matné a křiklavé. Nezapomeňte před nanesením jakékoliv matné rtěnky použít jelení lůj, jinak jsou vysušující. Z dalších éterických tvorů jsme mohli potkat pár víl na přehlídce Jason Wu. Celý obličej měl jen minimum make-upu, kromě třpytivých víček. Ale pozor, žádné dlouhé stínování, míchání nebo používání milionu štětečků. Vše je velice jednoduché, rychlé aplikace jsou in.    

 

Kategorie: