Ukliďte šatník pro dobrou věc!

Co nenosíš, zabal a pošli dál s Wear & Share od Answear.cz! 

Módní e-shop Answear.cz spouští v Česku projekt Wear & Share pro všechny, kterým záleží na stavu životního prostředí. Prostřednictvím kurýrní služby bude vybírat již nepotřebné oblečení a dávat mu šanci na delší život. Stačí vyplnit formulář na webu, čisté oblečení zabalit a odevzdat kurýrovi. Zapojením do projektu na podporu udržitelnosti v textilním průmyslu v České republice navíc podpoříte Nadaci Partnerství a její iniciativu Sázíme budoucnost na výsadbu stromů v Česku.

Až 95 % oblečení se dá opakovaně použít nebo jinak zpracovat. Answear.cz díky novému projektu Wear & Share tento proces ulehčí a pomůže tak lépe chránit životní prostředí. Všechny formality s odevzdáním textilu zájemci vyřeší pomocí intuitivní webové stránky https://wearshare.answear.cz.

Přispět může každý

Myšlenka tohoto projektu je jednoduchá. Nepotřebné oblečení zabalíte do neporušeného plastového obalu nebo krabice. Takto připravené oblečení odnesete na vybrané odběrné místo DPD nebo odevzdáte kurýrovi, který balíček vyzvedne přímo u vás doma. Za dopravu neplatíte. Vysbírané oblečení získá šanci na druhý život, a navíc podpoří environmentální Nadaci partnerství a její projekt výsadby stromů „Sázíme budoucnost“.

Nenošené, nepotřebné a staré oblečení pak po vytřídění poslouží mnoha dalšími způsoby. Část ještě nositelného oblečení je určeno k prodeji v zemích a místech, jejichž obyvatelé si nemohou nákup nového oblečení dovolit. Z části sběru se stanou například utěrky nebo se zpracují na papír. Vlákna získaná z oblečení nevhodného k nošení se použijí v automobilovém průmyslu např. na výrobu tlumících a izolačních materiálů. Každý kus oblečení bude opět využitý!

Jaké oblečení můžete darovat? 

Hlavním záměrem projektu Wear & Share je dostat co nejvíce oblečení zpět do oběhu a opětovně ho využít. Proto můžete zabalit věci nové i použité, ale nepoškozené! Musí být v dobrém stavu, čisté, suché, bez děr a zápachu. Answear.cz bude vybírat dámskou, dětskou i pánskou módu i doplňky jako rukavice nebo boty, které je třeba balit vždy v páru.

Podpořte výsadbu stromů v Česku

Pomocí se sběrem nepotřebného textilu aktivně přispějete ke snížení potenciálního textilního odpadu, ale i k zvýšení výsadby stromů v Česku. Stromy jsou jeden z nejlepších způsobů, jak chránit zemi před dopady klimatických změn a jak zlepšovat stav ovzduší. Neváhejte a udělejte si pořádek v šatníku! Zapojte se do projektu Wear & Share a odevzdejte oblečení na opětovné použití i vy! 

 

Kategorie: