ZVÍŘECÍ MAGIE

Od pradávna byli lidé přesvědčení, že každý máme svého zvířecího ochránce. Říká se mu silové nebo totemové zvíře. Které z nich pomůže právě vám?

Text: Laura Máchová

 

Za zvuku magických šamanských bubnů putuji svou myslí prostorem magické jeskyně. Mám přitom jediný cíl. Najít své silové zvíře. Hlavní silové zvíře, protože hledám poprvé. A já jsem zvědavá, kdo je vlastně mým ‚andělem strážným‘ zvířecí říše. Hodně to totiž o člověku vypovídá, o jeho životě nebo charakteru. Na to teď ale nemyslím. Nechávám se unášet rytmem bubnů, který mě vede dál a dál klikatými chodbami hlouběji do podzemí. Jenže žádné zvíře stále nevidím. Jen jakési podivné stíny. Až pak. Prožene se kolem stádo laní, s jelenem v čele.   Zastavím je a zeptám se, zda je někdo z nich mé silové zvíře. Zakroutí hlavou. Jelen pak pokýve hlavou někam za ně. Odtud se line velká záře a já spatřím dalšího jelena, má zlaté parohy. Mezitím stádo odkluše pryč a my zůstaneme sami. Tohle je můj hlavní zvířecí ochránce, zjišťuji, mé totemové zvíře – přijde mi nesmírně krásný... 

 

Totemové zvíře    

Šamani jim říkají silová zvířata. Tedy, nejsou jenom taková, jak je známe například ze zoo, ale skrývají v sobě nějakou sílu, nějakou konkrétní magii. Hlavnímu silovému zvířeti se říká totemové zvíře. Máme ho každý z nás už od narození a provází nás také celým naším životem. Srovnání s andělem strážným je právě proto na místě. S našim totemovým zvířetem jsme propojení, je to jako naše duchovní dvojče.   Které je to vaše? Můžete to tušit, ale jistotu nabydete až pak, když si jej, podobně jako já, půjdete najít na šamanskou cestu, tedy za pomoci některého ze šamanů při rituálu zvířecí magie. Například na www.samani.cz. Popsat celý rituál zde by sice nebylo zase tolik složité, ale je docela pravděpodobné, že by se vám to, pokud nejste v podobných praktikách zběhlí, nemuselo povést nebo by vás vaše mysl mohla záměrně zavést jinam. Třeba i tam, kde by to nebylo zcela bezpečné.   Co ale všichni nezávisle na našich magických dovednostech můžeme, je pozvat si do svého života na pomoc nějaké konkrétní silové zvíře, podle toho, co nyní zrovna řešíme a potřebujeme. Jak? Je to jednoduché. Ozdobte si svůj byt či pokoj jejich obrázky, fotografiemi, soškami... Každé silové zvíře totiž pomáhá při určitých potížích, v jisté životní oblasti.  

 

TIP: Je vám některé zvíře momentálně hodně sympatické, aniž byste znali jeho význam? I to něco o vašem životě a životních potřebách vypovídá. Stejně tak, jako pokud existuje zvíře, které je vám maximálně nesympatické. To zase hovoří o tom, co se v životě musíte naučit, co je třeba vaší momentální výzvou.    

 

Kategorie: