ANTIKONCEPCE OVLIVŇUJE, JACÍ MUŽI NÁS PŘITAHUJÍ?

MOŽNÁ VÍC NEŽ SI MYSLÍME !!!

 

Rozpoutá vaše erotické představy muž typu Arnolda Schwarzeneggera, nebo spíše Brad Pitt s jemnými rysy a smyslnými rty? Možná ani netušíte, že vaše sexuální vzrušení nemusí pramenit z čistě přirozené volby…

Text: Eva Finsterlová

 

Některé po ní přibíráme, některé jsme zase náladové, na to už jsme si u ní zvykly.   

Přesto pro nás antikoncepce nadále zůstává tou nejlepší ochranou proti otěhotnění. Užívání hormonálních pilulek však nemusí kontrolovat jen naši plodnost. S takovými poznatky účinků antikoncepce na ženy nedávno přišli vědci ze Skotska. Ti ve své studii tvrdí, že ženy, které užívají antikoncepci, přitahuje zcela jiný typ mužů než ženy, které antikoncepci neberou. Uživatelky hormonálních pilulek totiž mají tendence vybírat si muže s méně maskulinními rysy tváře a také méně svalnatou postavou. Jinak řečeno, pod vlivem antikoncepce by se ženám měly líbit zženštilejší typy mužů – velké oči a plné rty. Proč nás tedy některé rysy tváře nechávají chladné, zatímco jiné v nás vzbuzují ty nejodvážnější představy? Odpověď podle vědců zahrnuje nejen hormony a proporce obličeje, ale také celou lidskou evoluci.

 

Hormonální přitažlivost   

Skutečně jde ale jen o další z vedlejších účinků antikoncepce? Není přeci žádnou novinkou, že se něžnějšímu pohlaví odjakživa líbili ‚hezcí kluci‘. Stačí se podívat na šílenství kolem ‚panenky‘ Justina Biebera! Tak jednoduché to však podle skotských vědců není. Vkus žen ve spojitosti s hormonální antikoncepcí zkoumali pečlivě a výsledky dvou studií jejich domněnky potvrdily.    

Celkem 55 heterosexuálních žen se v rámci výzkumu dívalo na digitální obrázky mužských obličejů, poté byly požádány, aby samy na počítači sestavily ideální obličej někoho pro krátkodobý, spíše sexuální vztah. Sestavit měly také ideální tvář muže, se kterým by si přály mít dlouhodobý vztah. Po sestavení výsledků šlo 18 z těch to žen domů s antikoncepčními pilulkami, zatímco ostatní žádné hormony brát neměly. Když se po dalších třech měsících účast - nice výzkumu vrátily a měly znovu podstoupit test se sestavováním atraktivity mužského obličeje, objevily se podstatné rozdíly. Ty, které užívaly antikoncepci na rozdíl od svých kolegyň, daleko méně tíhly k maskulinním typům tváří – co do lícních kostí, brady či velikosti hlavy. Ale řekněme si to na rovinu, ani ten nejzářivější a nejkrásnější digitální obličej v ženě opravdové sexuální touhy neprobudí. I s tím se při výzkumu počítalo, a tak se experiment přenesl do skutečného života. Našlo se celkem 170 párů, z nichž se polovina seznámila v době, kdy žena brala antikoncepci. U druhé poloviny těchto párů naproti tomu přeskočila jiskra, když dámy žádné hormonální pilulky neužívaly. Když se poté v počítači zkoumaly fotografie mužů, opět vyšlo najevo, že partneři dam, které v době jejich seznámení braly antikoncepci, měli mnohem jemnější, až zženštilé rysy tváře.

 

Kategorie: