Hévíz: skvělé místo i pro rodiny s dětmi

Lázně a pobyt v nich má mnoho z nás spojeno s pitím léčivých pramenů, léčebnými procedurami, procházkami po kolonádách a vážnou hudbou. O tom, že lázně v současnosti už patří celým rodinám, se můžete přesvědčit v maďarském lázeňském městečku Hévíz. Místo s největším termálním jezerem na světě má rozhodně co nabídnout i mladším ročníkům, rodiny s malými dětmi rozhodně nevyjímaje. Pojďte jej prozkoumat s námi.

 

Vodní ráj pro děti

Koupání za pomoci gumových kruhů v termálním jezeře, jehož teplota v létě dosahuje až 38 °C, rozhodně nikoho neurazí a vy si můžete být jisti, že vaše ratolesti si v něm určitě nebudou stěžovat na studenou vodu. A když je toto unášení se cirkulující vodou přestane bavit? V letních měsících je přímo u jezera otevřen bazén pro děti do 12 let. Nejenže se mohou do sytosti vyřádit ve vodě, ale jakmile začnou mít dlouhou chvíli, mohou se u bazénu zapojit do zábavných animátorských programů a zkusit si tak například vodní gymnastiku, své plavecké dovednosti nebo hry s rozličným vodním nářadím. Většina hotelů pak celoročně provozuje bazény různých velikostí a atrakcí. Zvolili jste pro pobyt hotel bez bazénu, apartmán či ubytování v soukromí? Žádný problém, hotely vám za malý poplatek umožní do svých bazénů vstup kdykoliv během dne.

 

Dětská hřiště pro všechny věkové kategorie

Patří vaše děti k těm, které se během dne neobejdou bez dětského hřiště? Hévíz si zakládá na svém přátelském přístupu k těm nejmenším, a proto v posledních letech zrenovoval řadu dětských hřišť, která jsou rozesetá po celém městečku. Hřiště mají různé složení jednotlivých atrakcí a herních prvků a nabízejí tak zábavu dětem všech věkových kategorií. A pokud si rádi hrajete i v dospělém věku můžete zkusit venkovní cvičící park.

 

Hurá na kolo nebo zkuste segway

V případě, že jste se rozhodli nebrat s sebou kolo a váš malý sportovec nevydrží sedět a dožaduje se výletu na kole, nezoufejte. Služby ve městě jsou na vysoké úrovní a kolo pro sebe i své děti si zde bez problémů můžete půjčit. Díky rozvětvené síti cyklostezek se pojede příjemně vám i vašim dětem. A pokud se už nikomu nebude chtít šlapat, zkuste segway, na kterém mohou jezdit děti od osmi let, ty menší pak můžete usadit do speciálního vozíku a táhnout je na segway za sebou.

 

Rodinné výlety za historií, zvířaty i dobrodružstvím

Výlety a procházky kolem města i do okolí nevyžadují předchozí přípravu a v orientaci vám pomohou dobře viditelné turistické značky a rozcestníky. V okolí městečka Hévíz se nachází řada zřícenin hradů. Za zmínku stojí Tátice, Szigliget či  Sümeg, kde můžete s celou rodinou na vlastní kůži poznat a vyzkoušet středověkou minulost. Krásný je i zámek Festetics ve městě Keszthely. Místní zámecké muzeum Helikon má svou stálou výstavu myslivosti, zajímavým tipem je bez pochyby muzeum dopravy či návštěva zvířecího parku. V centru města Keszthely se pak nachází muzeum loutek, historické panoptikum nebo šnečí parlament. Vedle silnice na cestě do Keszthel se nachází  Adventure park, kde si děti mohou užít také mnoho zábavy.

 

Více informací na www.jezeroheviz.cz nebo v informační kanceláři Tourinform Hévíz, Tel.: +36/83 540 131, e-mail: heviz@tourinform.hu

Kategorie: