Osmý ročník MIKULOV GOURMET FESTIVAL 2017

Osmý ročník MIKULOV GOURMET FESTIVAL 2017 se již připravuje a bude se konat 2.–4. června 2017.

Podávaná jídla budou opět vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů.

Letos budeme čerpat z období Ferdinanda Josefa – 2. knížete z Dietrichsteina (1636–1698), moravského zemského hejtmana a nejvyššího hofmistra císaře Leopolda I.
Tentokrát navštívil Mikulov polský král Jan III. Sobiesky, slavný zachránce Evropy, jenž 12. září 1683 u Vídně na hlavu porazil armádu sultána Mehmeda IV., vedenou osmanským generálem a velkovezírem Mustafou Kara.

Jan III. Sobieski, Turky zvaný Lev z Lechistánu, byl velký korunní hejtman a vrchní velitel vojsk Republiky obou národů a polský král. Je považován za posledního z velkých polských králů a jednoho z největších turkobijců.

Program urozených hostí byl stejně pestrý jako jídelníček. Letošní menu budou připomínkou návštěvy polského krále.

Do Mikulova na jihu Moravy opět přijedou kuchaři z národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Kapitán týmu Jan Horký, Radek David, Martin Svatek, Miroslav Husák, Jaroslav Kozdělka, Petr Vlásek a Patrik Bečvář.

Díky spolupráci s národním týmem kuchařů a cukrářů ČR je každý rok nastavena laťka gastronomické úrovně festivalu velmi vysoko. Sázka na kvalitu a čerstvé lokální suroviny představuje jedinou správnou cestu, jak gastronomicky pozvednout celý region.

Hotel Marcinčák*** poskytne festivalové info centrum v recepci hotelu.
Prostory restaurací a zahrady Hotelu Marcinčák*** budou i v letošním roce místem pro setkávání partnerů a V.I.P. hostů festivalu.

Festivalové restaurace v letošním roce - Restaurant v Hotelu Maroli***, Restaurant ve Vinařství Mikulov, Restaurant Sojka a spol., Restaurant Marcela Ihnačáka v Boutique Hotelu Tanzberg,
Restaurant v Hotelu Galant****, Restaurant před zámeckým sklepem, Restaurant Sala terrena na zámku.

Pokrmy v jednotlivých restauracích budou snoubeny s víny Vinařství Víno Marcinčák a Vinařství Volařík Mikulov.

Další informace o 8. ročníku MIKULOV GOURMET FESTIVALU najdete na stránkách www.mgfest.cz. 

 

 

Kategorie: