Dračí žíly, které vám nedají spát

Trápí vás časté migrény, bolesti zad, nachlazení, hůře spíte? Možná žijete ve špatné geopatogenní zóně. Poradíme, co s tím.

Text: Laura Máchová

 

O tom, že existují místa, která mají negativní vliv na lidský organismus, věděli už naši dávní předkové. Ve starém Egyptě a Římě stavěli svá obydlí tak, aby se jim vyhnuli, a takzvané dračí žíly, jak jim tehdy říkali, řešili se svými pacienty už staří čínští lékaři. I u nás najdeme stavby, které počítaly s existencí zón, které jsou pro lidi nepříjemné, až nebezpečné. Je to evidentní například na hradech a nebo v kostelích. U těch nejstarších škodlivé geopatogenní zóny vůbec nejsou. Ostatně, mělo to být přece vždycky místo, kde lidé měli chtít setrvat a kam si dodnes chodí prosit o pohodu 

 

Migréna i rakovina   

S moderní dobou jsme se jaksi odklonili od přírody. Už jsme zapomněli řadu skutečností, které byly běžnou součástí života našich předků, včetně běžného užívání intuice. A tak, místo toho, abychom například umístili svou postel, v níž se nám špatně spí, někam jinam, užíváme přášky na spaní. Geopatogenní zóny totiž oficiální věda stále neuznává, protože na ně neexistuje technický měřicí přístroj, i přesto v jejich existenci věří i někteří vědci a lékaři. Např. olomoucký onkolog Oldřich Juříšek se už v sedmdesátých letech pozastavoval nad skutečností (a také ji zkoumal), jak je možné, že se mezi onkologicky nemocnými lidmi nacházejí jakési skupiny těch, kteří žijí například ve stejné ulici, zatímco třeba o ulici dál už není takto nemocný nikdo.     

Špatná geopatogenní zóna prý může za velkou spoustu dalších zdravotních potíží. Nejčastěji se uvádějí bolesti hlavy či špatné spaní. Nejnebezpečnější je totiž právě v místě, kde se pohybujeme nejčastěji, to znamená tedy to, kde spíme. Spát v takové zóně pak může být také příčinou častých nachlazení, opakovaných angín, bolestí zad a kloubů, srdečních potíží, vysokého tlaku, již zmíněných nádorových onemocnění, cukrovky, alergií, psychických potíží, včetně únavového syndromu a nemocí ze stresu... Výčet možných potíží by samozřejmě mohl být daleko širší. Jak totiž špatná zóna působí na lidský organismus, je individuální.  

Záleží mimo jiné na tzv. biopoli člověka (jakási síla, která obklopuje každý živý organismus, a to v různé hustotě) a také na aktuálním stavu jeho organismu.

 

Kategorie: