DOKTOŘI ZLOMENÝCH SRDCÍ

Jejich ordinace praskají ve švech a lidé je přirovnávají k ‚srdečním chirurgům‘. Říkají si heartbreak couchers a umějí si poradit s jakýmkoli pošramoceným srdcem. A to i bez toho, aby si nešťastníci po rozchodu museli svůj žal a deprese prokládat panáky vodky...

TEXT: EVA FINSTERLOVÁ

 

Přiznejte si, jak jste se cítili, když jste někomu nabídli srdce na dlani a on ho rozcupoval na kousíčky? Trávili jste doma hodiny usedavým pláčem, otravovali jste všechny kamarády i známé, dokud jste jim nevymluvili díru do hlavy? Nebo jste svůj objekt touhy každých pět minut šmírovali na Facebooku, jestli už si za vás náhodou nenašel náhradu, popřípadě jste sem tam uveřejnili na zdi nějaký jedovatý status? Každý svůj srdcebol sice prožívá jinak, ale co si budeme nalhávat, rozchody jsou hnusná věc, hned po autonehodách a sebevraždách, a patří k tomu nejhoršímu, co člověka může v životě potkat. Za velkou louží už však na porozchodová traumata mají účinnou zbraň. Americká srdce polámaná na kousky nyní ve velkém směřují k rukám zkušených heartbreak couchů. Pravda, majitelé takových srdcí musejí sáhnout hodně hluboko do kapsy, ale světe div se, z couchů zlomených srdcí se stává fenomén!    

 

Když se hruď bouří  

Samotný couching není ani u nás nic nového, couchové se uplatňují v různých oblastech života, mohou vám pomoci s podnikáním, s no - vou image, s uspořádáním životního stylu i s děravými financemi.  A vedle toho vzniká další specializace – terapeuti na období po rozchodu.    

Průkopnicí tohoto lukrativního povolání je couchka Aurora Winter, zakladatelka Grief Couch Academy (Akademie zármutku). Aurora na svých stránkách konec vztahu označuje za ztrátu nadějí a snů. Čím déle jsme si naděje pěstovali, tím víc to bolí,“ míní. Rozchod nebo ztrátu partnera přirovnává k zemětřesení v hrudi. „Nezáleží na tom, jestli jste slavná hvězda nebo děvče od vedle, všichni při rozchodech trpíme stejně.“ A co takhle vyplakat se prostě kamarádkám na rameni? To Aurora příliš neschvaluje. Ač dobře míněné rady kámošek totiž nebereme mnohdy příliš vážně, navíc se tímto pro okolí stáváme ‚obtížným hmyzem‘. Jsme-li čerstvě po bolestivém rozchodu, je podle odbornice na místě co nejdříve vyhledat odborníka. Po kopačkách nebo ošklivé nevěře vašeho životního partnera vás otřepané fráze typu, „že to byl idiot, který si vás stejně nezasloužil, a že máte na víc,“ stejně příliš nepovzbudí. Co skutečně potřebujete, je nový důvod k tomu, abyste se těšili na každý nový den, dokázali se znovu usmát a hlavně se poučili natolik, abyste v budoucnu nedělali tytéž chyby. A právě na to jsou ‚srdcoví chirurgové‘ jako dělaní.   

 

 

Kategorie: