JAK BÝT SEXY V NEGLIŽÉ

Výběr spodního prádla, které dokonale padne a navíc vás dělá ještě krásnějšími, je náročná fashion disciplína. Jak zvolit to nej - nejúčelnější, nejvhodnější a nejvíce sexy?

Text: Aneta Kuchařová

 

Ač se to může zdát jednoduché, my ženy víme, že vybrat správnou podprsenku je často přímo nadlidský úkol. Někde nás to škrtí, jinde nám to leze a támhle zase přetéká! Přitom bychom si mohly spoustu práce ušetřit tím, kdybychom si své přednosti jednoduše změřily, a konečně tak určily naši pravou velikost. Ruku na srdce (nebo na prsa?), kolik z nás to tak ve skutečnosti udělalo? 

 

Na velikosti záleží!

Vaši velikost udávají tyto dvě hodnoty: obvod hrudníku pod prsy a velikost prsou samotných. Nejprve začneme obvodem, který je nejdůležitější, neboť drží celou váhu vašich předností. Obvod měříme při výdechu a metr by měl být na těsno a hlavně po celé šíři vodorovný! Naměřené číslo se doporučuje zmenšit o 5 až 10 cm, protože počítejte s tím, že se vám podprsenka časem vytáhne, opere a zkrátka trochu povolí. Druhou hodnotu zjistíme tak, že si změříme prsa v nejširším místě. Na internetu si pak jednoduše vyhledáme tabulku velikostí a porovnáme ji s naměřenými hodnotami.

Zkoušet, zkoušet, zkoušet!

I když už ale známe svoji velikost, neznamená to, že nutně narazíme na podprsenku, která nám padne. Na trhu jsou k mání podprsenky nejrůznějších značek, které se navíc liší tvarem a materiály, proto bychom svou velikost měly brát jen jako přibližnou. Přesto ale máme kvalitní odrazový můstek, podle kterého se nám bude lépe vybírat. Ideální podprsenka by měla mít upnutý obvod, aby se zadní díl podprsenky neposouval směrem nahoru k lopatkám. Otestujeme si to jednoduše tak, že pod obvod bychom neměly vsunout více než dva prsty. Novou podprsenku zapínejte na poslední háček, budete tak mít dostatek prostoru ji upravovat, až se vám vytáhne. Další chybu často děláme ve výběru velikosti košíčků. Ty by měly na prsa plynule navazovat, neměly by je ‚přeřezávat‘, ani se od nich odchlipovat. V tomto případě zvolte buď jinou velikost košíčku, nebo jiný tvar. Pozor si musíme dávat také na kostice. Ty by nás rozhodně neměly nikde tlačit a měly by celé prso obejmout. Problémem jsou často i ramínka, která nosíme zbytečně utažená. Důvodem bývá opět příliš volný obvod, který tak není dostatečnou podpěrou pro prsa a veškerou váhu drží právě ramínka. Následkem mohou být i nejrůznější zdravotní problémy, jako jsou bolesti páteře a šíje. Pokud jste obdařena většími ňadry, raději zvolte širší ramínka, která vám zajistí větší komfort. 

 

Kategorie: