Kachnou po Francii

Vyrazit stylovou ‚kachnou‘ do země jejího zrození je opravdový zážitek.

Text: Eva Rybová

 

Kachna je u nás taková rodinná tradice. První Citroen 2CV koupil můj táta, když mi byl rok (a to už je hodně dávno). Když mi bylo 18 let, ani mě nenapadlo, že bych si mohla koupit jiné auto. Celý můj život jezdíme na ‚kachní‘ srazy, kde jsem poznala mnoho přátel a stejných nadšenců, jako jsem já. Vloni bylo mé kachně přesně 30 let, a tak jsme se rozhodli, že se s ní podíváme do země, kde se narodila – do Francie. Když jsme začali plánovat, co všechno chceme vidět, zjistili jsme, že týden dovolené nám nebude stačit.

 

Hurá do Francie

Sbalili jsme ty nejdůležitější věci a vyrazili z Českého ráje směr Burgundsko. Když jsme projížděli touto oblastí, všechny silnice obklopovaly nekonečné vinice, kouzelné vesnice a všude vládl takový klid. Myslela jsem si, že všude budeme potkávat kachny, ale zatím jsme neviděli ani jednu, a to už jsme ujeli 1200 km. Z Burgundska jsme pokračovali směrem na jih. Naším cílem byl kaňon Ardeche, kde nás poprvé zradilo počasí a v romantickém kaňonu jsme viděli nekonečné množství dešťových kapek a stále stoupající silnici. V tomto starém autě to byl opravdový zážitek. Můj taťka říká: „Do kachny teče, jen když prší!“ Má pravdu! Když jsme se konečně vyšplhali na vrchol, usmálo se na nás štěstí a na několik málo minut přestalo pršet a my měli možnost vidět, jak si řeka Rhône razila cestu krajinou. Pak ale začalo pršet znovu.

 

První koupání

Když jsme mířili na jih, rozhodli jsme se, že se vykoupeme ve Středozemním moři (i v dešti). Na mapě jsem si k tomu vybrala Narbonne Plage. Příjezd byl okouzlující, všude nádherná modř moře a svítící slunce. Ubytovali jsme se v kempu nejblíže k moři, popadli plavky a ručník a těšili se na koupačku. Na pláži byly vyvěšeny červené vlajky = zákaz koupání kvůli větru. Škoda. Ale díky větru se nám povedlo usušit všechno oblečení i stan.

 

Návrat do středověku

Další naší zastávkou pak byla středověká pevnost Carcassonne. Počasí se trochu umoudřilo a obloha byla pouze dramatická. Carcassonne je takové město ve městě, můžete tam chodit celý den a stále budete nacházet nové a nové uličky, ve kterých jsou dnes obchůdky se suvenýry a občerstvení. Bylo za námi více než 2000 km a zatím jsme potkali jednu kachnu. 

 

 

Kategorie: