CARMEN KASS

Tato estonská supermodelka byla snad na všech titulních stranách časopisu Vogue po celém světě. A teď se Carmen konečně objevila i na titulce časopisu L’amour!

 

Tehdy čtrnáctiletou Carmen Kass, blonďatou a přirozeně vyhublou, objevil v tallinském supermarketu italský módní skaut. Trvalo to jen pár let a mladá dívka se stěhovala za vysněnou prací do Paříže, následně pak její kroky vedly do Milána. V roce 2000 se stala modelkou roku a o rok později už si to trůnila ve světově proslulém kalendáři Pirelli. Její kariéra stoupala strmě – a dobře pro Carmen, nikdy o ni zájem výrazně nepoklesl. Výčet titulních stran, na kterých se Carmen Kass objevila, je delší nežli Homérova Odysseia a snad není luxusní módní značka, která by krásku neměla alespoň jednou ve významné kampani. Carmen spolupracovala s Christianem Diorem, Michaelem Korsem, Chloé, Donnou Karan... (Za tři tečky si dosaďte jakékoliv jméno známého módního návrháře či tvůrce světové krásy, kterého znáte.)    

 

KRÁSKA V PARLAMENTU   

Carmen si také co chvíli odskakuje z mol a focení. Překladatelku si zahrála například ve filmu Welcome America, objevila se v estonském filmu Set Point nebo po boku Bena Stillera ve snímku Zoolender! A jednu chvíli se dokonce aktivně angažovala v politice – v roce 2004 kandidovala do evropského parlamentu! A má recht, holka jedna blonďatá, každá modelka ví, že se její čas rychle blíží ke konci, a sázka na byznys je sázkou na jistotu, navíc kostýmky módních návrhářů jsou dnes již tak slušivé. Slavná modelka má ale na dívku vůbec zvláštní koníčky – ve volném čase usedá ke stolu a hraje šachy, dokonce byla zvolena prezidentkou Národní estonské šachové ligy, jezdí na koni, miluje atletiku a ve volných chvílích brouzdá jako my všechny po internetu.    

 

Kategorie: