JAPONSKÉ KRÁSKY BUĎTE JAKO ONY!

Dokonale lesklé vlasy, pleť bez chyb a vrásek, tělo šelmy. Už dlouho se obdivujeme těm pokorným ženám, jejichž krása a mládí si vysloužily přívlastek na dlouhé časy. Naštěstí pro nás má i tento vnější perfekcionismus vanoucí z Asie svou logiku.

TEXT: Aneta Kuchařová

 

Byť to neslyšíte rády, pravdou zůstává, že velkou část krásy Japonek zajišťuje právě jejich zdravé stravování. Nejenže se vyvážený jídelníček projevuje na jejich postavě (tak schválně, kolik jste viděly obézních Japonek?), ale netrpí například ani celulitidou. Blahodárný vliv je samozřejmě patrný i na krásné pleti a zdravých vlasech. Jakožto ostrovní národ Japonci s chutí konzumují různé mořské plody, od ryb počínaje a korýši konče. Ryby jsou pro nás důležité svým obsahem mastných kyselin a jódu, proto bychom je měli jíst alespoň dvakrát týdně. Jejich další oblíbenou pochoutkou jsou mořské řasy, ty jsou ceněné jako zdroj vitaminu B12, hořčíku, vápníku a železa. Japonská kuchyně se neobejde ani bez sóji. Ta nejenže obsahuje bílkoviny a vlákninu, ale i rostlinné proteiny, které zpomalují proces stárnutí – sbohem, vrásky! Žádným překvapením také není, že Japonci jedí hodně rýže, kterou nahrazují bílé pečivo tolik oblíbené v našich končinách. V neposlední řadě samozřejmě nemůžeme nezmínit zelený čaj. Je plný antioxidantů, které bojují proti škodlivým volným radikálům a udržují buňky zdravé. Kromě toho také napomáhá hubnutí a omezuje výskyt zubního kamene.   

 

Alabastrová pleť  

Japonky jsou známé i pro svou dokonalou a sjednocenou pleť. Co je jejich tajemstvím? Na rozdíl od Evropy zde již po několik staletí vládne trend co nejsvětlejší kůže (vzpomeňte na ideál krásy – Geishu). Proto se Japonky snaží ze všech sil chránit před slunečními paprsky, a to nejen pomocí opalovacích krémů, ale třeba také slunečníků. Výsledkem je minimum vrásek a pigmentových skvrn. Dalším trikem Japonek je pravidelná péče o pokožku. Přesto se snaží svou pleť nezatěžovat těžkými séry a krémy plnými chemických látek. I v tomto případě se raději obracejí na přírodu. Oblibě se zde těší například olej z kamélie, rýžový olej či obyčejná pleťová maska z vaječného bílku, která je výborná na vypnutí obličeje. Poměrně zajímavým produktem je rovněž ptačí trus, který se zde běžně prodává a slibuje dokonalou pleť. Ačkoliv ho používaly i samotné Geishy, je otázkou, kolik Evropanek by si na něj trouflo. Další zajímavostí také je, že hodně Japonek si krém obyčejně nerozmazává prsty, ale vklepává ho (ač to zní podivně, představte si, jako kdybyste se sama jemně fackovala). Tímto způsobem pak docílíte prokrvení pokožky a jemně ji promasírujete.   

 

Kategorie: