BOTOX JAKO DOPLNĚK?

Blíží se období plesů, vánočních večírků a party. Je proto potřeba sehnat si nový outfit, boty a zauvažovat nad změnou kadeřníka. A letos je nutností zajít si na pravidelnou dávku botoxu k lékaři. Mluvíme o zavedeném trendu již mnoha žen 21. století.

TEXT: KRISTINA KITTI NEDVĚDOVÁ

 

Zda je to dobře, nebo ne, se každý z nás musí rozhodnout sám. Ale stojí za to nad tímto tématem zauvažovat tak trochu hlouběji. Možná, že první předchůdkyní uživatelky botoxu byla Marlene Dietrich, která by v dnešní době byla jistě věrnou klientkou. Její posedlost být věčně krásná dospěla do bodu nejvyšší bolesti, kdy si připínáčky vypínala pleť na představení nebo do společnosti. Bylo jí tehdy už asi osmdesát let a měla prostě evidentní mindrák. Je jisté, že dnes by neměla co napnout, ale ten strnulý výraz obličeje, jako když zpívala s připínáčky za ušima, by jistě zůstal stejný.       Botox, neboli botulotoxin, vypne pleť nebo utiší pocení v dlaních, na což se také velmi hojně využívá. Botox se pak aplikuje jehlou do problematického místa a čtyři hodiny si nesmíte lehnout, jinak hrozí, že se přemístí jinam. A je to. Na půl roku máte pleť, jako když vám bylo patnáct, jenomže po oněch šesti měsících... Panika? Obličej vypadá zase jako obličej padesátnice, co s tím? A tak vzniká stará dobrá závislost na botoxu, která vede k nehybnému úsměvu, nateklým rtům a nemožnosti herečkám dobře hrát, protože se v kině většině diváků dělá mdlo z obličeje, který vypadá jako tvář figuríny. Pokud zalovíme v paměti, tak zjistíme, že v Hollywoodu už není moc těch, které si na botox o přestávce mezi natáčením nezaskočí. Například Nicol Kidman už by člověk skoro ani nepoznal. A nová botoxová generace má asi svoji úspěšnou mluvčí a tou je Miley Cyrus. Její nešťastné období se promítá i do jejího obličeje a bohužel tím nedává moc dobrý příklad mladým teenagerům. Terčem posměchu různých fanoušků na internetu se stává přirozeně stárnoucí Sarah Jessica Parker, na níž je jednoduše vidět, že botox rozhodně nepoužívá. Naopak stárne přirozeně, bohužel ještě více hubne, což lze tak nějak předpokládat, když byla celý život vychrtlá, a dá se docela dobře vystavět obraz jí jako seschlé roztomilé babičky s velkým nosem. Ale bude to babička, tak jak má být. A bude se moci usmát! Stejně jako Helen Mirren, kterou kdejaký muž kolem dvacítky může považovat za opravdovou kost! Ta také rozhodně botoxu neholduje.      

 

Navždy mladá   

Kult dokonalého člověka tu s námi je odjakživa a táhne se za námi jak věčný stín. Sice se tomu bráníme a říkáme si: Já zůstanu taková, jaká jsem! Tlak okolí, médií a především žen samotných je totiž těžko zvladatelný. Je zvláštní, že ženské pokolení si na sebe neustále šije nějaký bič. Ať je to anorexie, botox či žehlení... Samy ženy si nastavují laťku tak vysoko, že jenom těžko novicka odolá. Samozřejmě všichni neradi stárneme a všichni neradi sledujeme, jak se naši blízcí mění, ale tím, že budeme mít dokonalé obličeje a upravená těla, nezabráníme tomu, že čas je stejně neúprosný. Konec stejně přijde a stres z toho, že nám to v rakvi nebude slušet jako dvacítce, je myslím docela zbytečný.    Proto by tedy nebylo od věci se zamyslet nad tím, zda letošní party zimní sezonu nezkusit a la nature!? Samozřejmě budeme riskovat, že naše koutky budou možná trochu níže než ty z botoxu, ale bude fajn je zvednout svojí vůlí nebo se zamračit, když na stole nezbude už žádný chlebíček. ♥

Kategorie: