Zázračné pleťové oleje

Experti z kosmetických firem představili světu zcela nové receptury velice účinných pleťových olejů, které se rázem staly miláčky žen...

 

Olej zaručuje výživu, zjemnění a obnovu díky rostlinným elixírům a jejich blahodárným účinkům. Neexistuje důvod, proč bychom se oleje měli obávat (třeba, že se budete lepit, lesknout a naskáčou vám po něm pupínky). Pleť je po aplikaci okamžitě hebká jako samet. Celkové zkrášlení pleti vás přesvědčí o tom, jak jsou oleje skvělé. Pokud je chcete používat pro každodenní ošetření pleti, ničemu tím neublížíte. A proč jsou vlastně obličejové oleje tak skvělé?

 

1. Je snadno vstřebatelný

Na rozdíl od vody, která je základem všech krémů a sér, rostlinný olej je již péče sama o sobě. Obsahuje totiž stejné lipidy, které tvoří ochranný film pokožky. Ať už je to cholesterol, trigleceridy, vitamin E, ale především esenciální mastné kyseliny (omega 3-6-9), kterými se živí pokožka.

 

2. Je rostlinného původu

Na rozdíl od tělových olejů a olejíčků na vlasy, kam se většinou přidává silikon nebo minerální olej, je olej určený na pleť výhradně rostlinného původu. Receptura nepotřebuje žádnou konzervační látku, protože neobsahuje ani jednu kapku vody, navíc ji před okysličením chrání vitamin E. Pouze tím, že se do 100% přírodního produktu přidají aktivační látky, se 100% přírodní složení o něco sníží.

 

3. Je multifunkční

Do hrsti nakapejte pět kapiček (můžeme přidat ještě tři, pokud je pokožka velmi suchá), rozehřejte je mezi dlaněmi a pak je rozetřete od krku směrem ke spánkům a na čelo směrem k uším. Nebo si s nanášením můžete trochu víc pohrát. Dobré rady vrstvení (aplikace) přináší Joelle Ciocco, dermatoložka a expertka v péči o pleť pro značku L’Oréal Paris: „Nejdříve si lehce poprašte obličej termální vodou a teprve pak naneste olej, ten tak vstřebá všechny důležité minerály.“ A ještě jeden tip: „Naneste několik kapek pod krém, tím se zvýší jeho účinnost. Na suché pleti se totiž samotný krém lehko vsákne, a tak přestane téměř okamžitě působit. V kombinaci s olejem se krém uvolňuje postupně.“ Olej můžete také použít jako spodní vrstvu pod pleťovou masku. Vyhněte se však masáži obličeje, i když se vám bude zdát, že se na to olej výborně hodí. Při zvýšené manipulaci totiž dochází k oxidaci aktivních látek.

 

Mohou se oleje používat i na mastnou pleť?

I když je olej mastný, tuto vlastnost na pokožku nepřenese. Právě naopak. Pokud je hydrolipidová vrstva dobře živená, kůže je méně podrážděná a kožního mazu ubývá. Rostlinné oleje obsahují vitamin E a také aktivní radikály, které urychlují proces odbourávání kožního mazu a omezují i výskyt pupínků.

 

Nebude se pleť lesknout?

Pokud se bojíte používat čistý olej, přimíchejte jej do svého krému nebo do odličovadla před opláchnutím obličeje. Olej naneste na nenalíčenou a vlhkou pleť, protože kapičky vody zvyšují účinek. Na problémy s lesknutím jsme se zeptali i ředitelky výzkumu značky Biotherm, Elisy Simonpietry: „Většina běžných sér je oproštěna od mastných složek. Do naší nové receptury jsme přidali 35% oleje, aby byl efekt dokonalejší. Naše zákaznice si užívají pocit sametové pleti, a to bez lesknutí.“

 

Nejlepší rostlinné oleje

Mono oleje – rostlinné oleje mají také léčivé schopnosti a mohou směle konkurovat značkovým olejům různých kosmetických firem.

Konopný olej – pomáhá proti začervenání. Je nabitý esenciálními mastnými kyselinami.

Jojobový olej – pomocník pro smíšenou pleť. Velmi jemná textura, rychle se vstřebává a reguluje tvorbu kožního mazu.

Pupalkový olej – je určený pro zralou pleť. Léčí, regeneruje a zásobuje pleť vitaminem E. Chrání buňky proti oxidaci a působí protizánětlivě.

Třezalkový olej – je speciálně vyvinutý pro citlivou pleť. Je antibakteriální, protizánětlivý, dokonale se postará i o tu nejcitlivější pokožku.

Olej z černého kmínu (Nigella sativa) – pomáhá mastné pleti. Díky svým antiseptickým a protizánětlivým účinkům se však hodí na všechny druhy pokožky, dokonce i na náchylnější typy, jako je aknózní pleť. 

 

 

Kategorie: