HUGH GRANT Věčný mladý starý mládenec

V posledních týdnech se v životě Hugha Granta řeší jedna zásadní věc. Stal se totiž potřetí otcem.

Text: Kristina Kitti Nedvědová

 

Jenomže, aby toho nebylo málo, přidal k tomu lamač srdcí husarský kousek hodný filmové komedie s možným názvem Tingle Tinglan! Abyste chápali. Hugh Grant už několik let žije s jistou Tinglan Hong, s níž má dceru a nově i malého chlapečka. Avšak to mu nebránilo v tom si ‚odskočit‘ ještě k televizní producentce Anne E. Eberstein a tam zrodit další dítě. A tak se mu během zimy narodily děti dvě, ale jejich maminky žijí každá na druhé straně Londýna. Že to vypadá jak zápletka z Deníku Bridget Jones? Inu, někteří muži se změnit prostě nedají.    

 

Kdo by to do něj řekl?   

Hugh začínal velice nenápadně. A to studiem anglického jazyka na Oxfordu. Postgraduálně navštěvoval také dějiny umění, jenomže pak vyhrál konkurz na filmovou roli a už to jelo... Z pilného studenta, který určitě neměl o spolužačky v posteli nouzi, se stal herec!    

Chvíli ale trvalo, než se proměnil v superstar. Zahrál si například v opravdu krásném filmu Soumrak dne, kde sekundoval takovým hvězdám jako Emma Thompson nebo Anthony Hopkins. A nutno dodat, že jeho žádný soumrak v kariéře nečekal... Přišel hit Čtyři svatby a jeden pohřeb. Díky této komedii se Hugh doslova během noci vystřelil na špičku Hollywoodu a už z ní neslezl. Stejně jako zůstal věrný charakterům svých rolí. Věčného starého mládence.    

 

Vychytralý svůdník   

Hugh se narodil s jasným intelektem a také to do svých filmových postav ostrovtipně promítá. Jeho humor je chytlavý, často vychází právě z něho – a jak to vypadá, on nehraje, on je přesně takový, jaké jsou jeho postavy. Ať už je to romantik ve filmu Rozum a cit, ať je to darebák Daniel z Bridget Jones, nebo rozverný opatrovník jednoho zvláštního dítěte v zajímavém snímku Jak na věc. Když Hugha totiž pozorujete v různých talkshow, je to, jak kdybyste sledovali všechny postavy, co kdy hrál. Když nechce odpovídat na dotěrnou otázku, uhne vtipem. Když chce mít navrch, začne moderátorku svádět a ona rázem neví, kde a je a co se děje. S kolika z nich se pak i vyspal? Kdo ví.    

 

Osudová Liz a talent na zálety   

Hugh Grant dlouhá léta žil s topmodelkou a herečkou Elizabeth Hurley. Chodili spolu třináct let a Liz byla jeho parťákem v době, kdy se mu o tom, že bude slavný, opravdu jenom snilo. Dokonce s ním přestála jeho nevěru s prostitutkou v taxíku, což byla jedna z největších kauz, která otřásla jak Hollywoodem, tak Velkou Británií. Novináři Hugha nachytali s prostitutkou, jak mu provádí služby in flagranti. Jeho fanoušci v Británii z toho byli celí mimo. Jejich idol! Jejich Hugh a prostitutka v taxíku? Dlouhá léta se mimochodem spekulovalo o tom, že lehká děva byla muž.     

Elizabeth s ním ale i přes toto veřejné ponížení chodila další dva roky. Nakonec svůj vztah ukončili, ale přátelé jsou dodnes. Někdy si společně vyjedou i na dovolenou. Proč ne?     

 

Kategorie: